نحوه محافظت از اطلاعات محرمانه شخصی

محافظت از اطلاعات محرمانه شخصی

برای محافظت از اطلاعات محرمانه وداده های شخصی راههای مختلفی وجود دارد . اما روشی را به شما معرفی خواهم کرد کهبرای به کار گیری آن به نرم افزار خاصی نیاز نخواهید داشت. با این روش می توانیدتصویری را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نظر خود را در آن مخفی کنید و این تصویر رابه هر جایی که مایل بودید انتقال دهید وقتی افراد بیگانه تصویر شما را باز می کنندفقط یک تصویر را مشاهده می کنند غافل از این که شما فایل های بسیار مهمی را در میاناین تصویر پنهان کرده اید .
برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا فایلهایمورد نظر خود را با استفاده از نرم افزار های فشرده سازی مانند winzip یا winrar دریک فایل فشرده جمع آوری کنید . سپس تصویری را که دارای فرمت jpg (یا jpeg ) استآماده کرده و این دو فایل را در درایوC ویندوز خود کپی کنید (یا هر درایوی). پس ازانجام این کار می باید وارد بخش command prompt ویندوز شوید (در منوی استارت Run راانتخاب کرده و cmd را در آن تایپ وok کنید)و با وارد کردن دستور C: وارد درایو C ویندوز خود شوید. در نهایت دستور زیر را وارد کنید :
Copy /b pic.jpg+file.zip protect.jpg
در این دستور عبارت pic.jpg معرف تصویر انتخاب شده از سوی شما درمرحله اول است و عبارت file.zip بیانگر فایلهای مورد نظر شما برای مخفی کردن در اینتصویر است که در مرحله اول نحوه ایجاد آن را آموزش دادم.
عبارت protect.jpg نیزمعرف نامی برای تصویر نهایی ایجاد شده است که اطلاعا ت شما را در خود جای داده است .
برای مشاهده و دستیابی به اطلاعات خود در این تصویر می توانید روی آن کلیکراست کنید . سپس گزینه open with را انتخاب کرده و یکی از برنامه های فشرده سازی رابرای باز کردن این فایل انتخاب کنید .توجه کنید که به جایpic ، protect و file هرنامی را که دوست داشتید می توانید انتخاب کنید.ولی پسوند فایل ها را همان که هستوارد کنید.

/ 0 نظر / 9 بازدید